Průmyslový palác

Pragomedica 2005
rekapitulace výstavy lékařské techniky

Na jaře jsme Vás tradičně zvali k návštěvě dalšího, tentokrát již 27. ročníku výstavy Pragomedica, který se konal na holešovickém výstavišti v Praze ve dnech 19. - 22. dubna. Náš stánek č. 107 se opět nacházel na osvědčeném místě v levém křídle Průmyslového paláce.

 
Logo xray-swiss

Ústředním bodem naší expozice byl všestranný rentgenový přístroj UNIMAT švýcarské firmy Josef Betschart ag. UNIMAT představuje na našem trhu jedinečnou kombinaci užitné hodnoty a příznivé ceny, a tak není divu, že si prvního zákazníka našel prakticky ihned po uvedení na náš trh v únoru letošního roku. Uplatnění nalezne především v ordinacích soukromých lékařů a v nemocničních ambulancích. S minimálními nároky na prostor umožňuje snímkování stojících, sedících i ležících pacientů. Dodává se s generátorem o výkonu 50 kW a pojízdným vyšetřovacím stolem, který lze použít jak při samotném rentgenování, tak i při jiných vyšetřeních. Rentgenový přístroj Unimat

Cawo Digitizer CR2000M

Jelikož se svět nezadržitelně ubírá směrem k digitalizaci rentgenového zobrazování, měli návštěvníci našeho stánku možnost si prohlédnout systém Cawo Digitizer CR2000M pracující na bázi fosforových paměťových fólií. Ten svou cenou pohybující se pod hranicí 1 mil. Kč snad již definitivně rozbíjí zažité představy o finanční nedostupnosti digitálního zobrazování. Expozici doplnily lékařské diagnostické monitory Eizo.


Panoramatický rentgen Planmeca ProMax

Již tradiční součástí našich expozic je špičkový panoramatický rentgenový přístroj Planmeca ProMax, jenž byl v roce 2002 oceněn medailí Grand Prix Pragomedica. Vystavena byla sestava s digitálním obrazovým snímačem a s trojkloubovým ramenem SCARA 3, umožňujícím využití celé bohaté škály zobrazovacích programů, která nemá ve světě konkurenci.Není proto divu, že i na našem trhu se tento rentgen stal jedinou alternativou pro ty, kteří berou panoramatické snímkování opravdu vážně.
Možnost výhodného leasingu při pořízení tohoto rentgenu je samozřejmostí, jako ostatně u všech přístrojů nabízených naší firmou.


Stranou pozornosti nemohou digitální technologie zůstat ani na poli dentální radiografie, proto na našem stánku nechyběl osvědčený viziografický systém Planmeca Dixi s v pořadí již třetí generací senzorů s opět vylepšenými parametry výsledného obrazu, k jehož zpracování slouží aktuální česká verze programu Dimaxis, který si poradí jak s intraorálními, tak i s panoramatickými snímky a s obrazem z intraorální kamery. Obrazovka programu Dimaxis

Radcal 9095

Pro specialisty z oblasti servisu a testování rentgenových přístrojů pak zcela jistě byla zlatým hřebem naší expozice
novinka na trhu měřících přístrojů,
univerzální měřící přístroj Radcal 9095, kombinující do jednoho kompaktního celku špičkové vlastnosti dozimetrů Radcal řady 9000, neinvazivních měřičů napětí řady 4080 a invazivních mA metrů.


Stranou pozornosti nezůstaly ani oblíbené negatoskopy Ella a současný hit, elegantní ploché negatoskopy Medicanvas, využívající k prosvícení snímků technologie převzaté z LCD monitorů.

Expozici doplnily stínící ochranné oděvy Radprom, nyní s novou povrchovou úpravou usnadňující čištění, rentgenové kazety s magnetickým přítlakem Cawo ABS a přenosné diagnostické přístroje pro humánní i veterinární medicínu - výkonný vysokofrekvenční rentgen Poskom PX-40HF a sonograf Chison 600M.

 

A takhle to vypadalo v celkovém pohledu:

Pragomedica 2005

Děkujeme všem, kteří navštívili náš stánek, a těšíme se na setkání na příštím ročníku.

Pragomedica 2006

 
(C) VMK-RTG 2014. Tuto webovou stránku pro Vás připravil a udržuje sbor firemních webmistrů.

Úvodní stránka