Pragomedica 2004
ohlédnutí za výstavou

26. ročník výstavy Pragomedica se konal od 20. do 23. dubna na Výstavišti v Praze 7 Holešovicích.

Zde Vám nabízíme to nejzajímavější z našeho stánku č. 106 v levém křídle Průmyslového paláce. A protože jsme letos podstatně rozšířili náš bohatý sortiment, byla největší pozornost upřena na prezentaci novinek v naší nabídce.

Ústředním tématem stánku byl ucelený systém pro digitalizaci rentgenového pracoviště, založený na kompaktním systému pro počítačovou radiografii Orex PcCR 1417. Ten jsme ukázali v sestavě s diagnostickými monitory Totoku a s cenově bezkonkurenčním řešením tiskových výstupů od firmy Tetenal.

Digitální řešení pro Váš rentgen

Tiskárna Tetenal
Vysokokapacitní inkoustová tiskárna Tetenal pro tisk digitálních rentgenových snímků na papíry a poloprůhledné fólie.
  Orex PcCR 1417
Kompaktní, plně automatický systém pro počítačovou radiografii Orex PcCR 1417 s kapacitou přes 40 snímků za hodinu.

Směr, kterým se bude ubírat počítačové zpracování obrazu, naznačuje OsteoGram, systém pro diagnostiku osteoporózy založený na analýze rentgenového snímku ruky. Jeho přesnost je srovnatelná s moderními DXA kostními denzitometry a to při mnohem nižší radiační zátěži pacienta a nesrovnatelně příznivější pořizovací ceně. Jeho výhodou je i to, že může být instalován i na klasickém rtg pracovišti, převod obrazu z filmu do digitální formy je zajištěn běžným stolním skenerem Microtek. OsteoGram
Negatoskop Medicanvas Boční pohled Oblíbené a spolehlivé negatoskopy Ella-Legros nyní v naší nabídce doplňují ultraploché negatoskopy Medicanvas. Svým vzhledem připomínají moderní LCD monitory a díky neuvěřitelným 25 mm tloušťky je lze umístit téměř kamkoliv. Praktický stojánek upevněný k zadní stěně pak zajistí stabilitu na pracovním stole.

Lehké přenosné rentgeny firmy Medical Econet si na našem trhu získávají stále větší oblibu, na Pragomedice jsme představili další přístroj z nabídky této firmy. Jedná se o chirurgické C-rameno Centrion 500, mezi jehož silné stránky patří vedle solidních technických parametrů zejména elegantní a vysoce praktický design.

Vedle zmíněné řady novinek jsme neopomněli ani stálice českého trhu, zesilující fólie a kazety s magnetickým přítlakem Cawo, stejně jako stolní vyvolávací automat Cawomat, který nalezá uplatnění zejména ve stomatologických a veterinárních ordinacích.

Centrion 500

Nejpřevratnější novinkou co do orientace naší firmy je bezpochyby vstup na pole ultrazvukové diagnostiky. Nečinili bychom tak, kdybychom nebyli přesvědčeni, že i zde dokážeme rozvíjet naši filosofii nabízet kvalitní produkty za příznivou cenu.


Chison 600A Pro

Chison 600M a přenosné rtg přístroje

Tuto filosofii naplňují sonografy Chison, stacionární Chison 600A Pro s SVGA monitorem o úhlopříčce 14" (vlevo) a přenosný Chison 600M, jehož 10" monitor stanovuje nový standard pro kvalitu obrazu v této kategorii (nahoře). Pro oba typy se nabízí výběr ze tří multifrekvenčních sond, 3,5 MHz konvexní, 7,5 MHz lineární a 6,0 MHz mikrokonvexní.

Přenosné rtg přístroje Chison 600M

Planmeca Intra
 

Své místo si samozřejmě našly i špičkové stomatologické rentgeny Planmeca Intra a ProMax.

Vynikající parametry intraorálního rentgenu Planmeca Intra a viziografického systému Dixi2 ještě vynikly ve spojení s barevným diagnostickým LCD monitorem Totoku s vysokým jasem a kontrastem.

Planmeca ProMax

Zasloužené pozornosti se těšil i v současné době nejmodernější panoramatický rentgen z dílny našeho finského partnera, Planmeca ProMax. Letos jsme ho představili v klasické, "filmové" podobě, k dispozici pro případné zájemce je však i plně digitální verze s rozlišením obrazu až 9 párů čar na milimetr

 

Děkujeme všem, kteří navštívili náš stánek, a těšíme se na setkání na příštím ročníku.

 

Pragomedica 2006
Pragomedica 2005

 
(C) VMK-RTG 2014. Tuto webovou stránku pro Vás připravil a udržuje sbor firemních webmistrů.

Úvodní stránka

NAVRCHOLU.cz