Pragomedica 2003

25. ročník výstavy zdravotnické techniky se konal od 8. do 11. dubna na Výstavišti v Praze 7 Holešovicích. Na 36 m2 našeho stánku číslo 109 v levém křídle Průmyslového paláce jsme vám vedle již tradičních součástí našich expozic představili i několik novinek.

Kostní denzitometry MedilinkNejvětším magnetem našeho stánku byly kostní denzitometry MEDILINK, vystavované v České republice vůbec poprvé. Ultrazvukový denzitometr OSTEOSPACE je prvním a zatím jediným na trhu, který má pohyblivou sondu, což výrazně zvyšuje přesnost vyšetření. Expozici doplní pojízdný periferní DEXA denzitometr OSTEOVIEW a zejména OSTEOCORE 2, celotělový DEXA denzitometr s polovodičovým detektorem. Nesmírně rychlý denzitometr OSTEOCORE 3, který jako první na světě využívá technologie dvourozměrného svazku, jsme představili v audiovizuální projekci.

Stejně jako v minulých letech se velkému zájmu návštěvníků těšil špičkový mamografický přístroj Planmed SOPHIE s unikátním systémem komprese MaxView. Z mnoha nových prvků, které zpříjemňují a zrychlují práci obsluhy, uveďme alespoň zrychlený rotační pohyb C-ramene, automatické zavádění kazet, připojení na NID kameru zapojitelnou do lokální sítě Ethernet a kompatibilitu se zařízeními pro vakuovou biopsii Mammotome ST a VacuFlash.

Planmeca ProMaxStomatologické rentgenyStomatologické části vévodil panoramatický rentgen nové generace Planmeca ProMax, jenž byl v uplynulém roce oceněn Grand Prix Pragomedica 2002. Elegantním designem se vyznačuje i v současnosti nejprodávanější intraorální rentgen Planmeca Intra, vystavený spolu se systémem digitálního zobrazování a českou verzí nového programového produktu Dimaxis Pro.

Výrobce negatoskopů francouzská firma LEGROS se představila s loňskou novinkou, řadou výkonných negatoskopů SEN'X s velmi vysokým jasem přes 6 000 cd.m-2, vysokofrekvenční regulací a vycloňováním. Model SEN'X 12 s pohyblivou lištou s možností umístění až 8 snímků 24×30 cm se uplatní zejména v mamografii.

Sortiment CAWOTradiční výrobce kazet s magnetickým přítlakem firma CAWO přichází na trh s novými kazetami a fóliemi pro mamografii. Zaujmou nejen svou kvalitou, ale také bezkonkurenční cenou. Na stánku nechyběl oblíbený stolní vyvolávací automat CAWOMAT 2000 IR.

S rozšířením vývozu do pro nás exotických zemí jsme také rozšířili barevnou škálu povrchových materiálů ochranných pomůcek Radprom a snížili opět jejich i tak již nízkou hmotnost. Vystaveny byly jak zástěry a límce pro personál, tak i pro pacienty.

Měřící přístroje a fantomyMěřící přístroje americké firmy Radcal Corporation si získaly ve světě pověst „zlatého standardu“. Však také jejich ionizačními komorami jako sekundárními standardy začíná Mezinárodní agentura pro atomovou energii vybavovat národní laboratoře v rozvojových zemích. Představili jsme Vám kromě již tradičního monitoru Radcal 9010 také nový systém Radcal 4082, v současnosti nejpřesnější přístroj pro neinvasivní měření anodového napětí na světovém trhu. Paletu měřících přístrojů doplnily malé oblíbené přístroje Test-O-Meter a Mult-O-Meter švédské firmy Unfors Instruments. Nechyběly ani různé fantomy a další testovací pomůcky.

Děkujeme všem, kteří navštívili náš stánek, a těšíme se na setkání na příštím ročníku.

 

Pragomedica 2006
Pragomedica 2005
Pragomedica 2004

 
(C) VMK-RTG 2014. Tuto webovou stránku pro Vás připravil a udržuje sbor firemních webmistrů.

Úvodní stránka