Přenosné ultrazvukové přístroje Medelkom

Přenosné ultrazvukové přístroje MEDELKOM jsou určeny pro využití v mnoha klinických oborech – porodnictví, gynekologii, urologii, pediatrii, kardiologii, endokrinologii aj. Jejich předností je vysoká rozlišovací schopnost a velký výběr multifrekvenčních elektronických sond s rozsahem 2,5 – 10,0 MHz. Lze k nim současně připojit dvě sondy, které jsou volitelné z klávesnice.

U všech typů těchto přístrojů lze využít několik způsobů zobrazení – B, B+B, M, B+M (souběžné zobrazení).

B-mód  Mód B+B  M-mód  Mód B+M

Hloubka zobrazení je v závislosti na použité sondě až 220 mm, s obnovovací frekvencí až 50 snímků za sekundu. Rozpětí časové základny v M způsobu zobrazení je nastavitelné ve 4 stupních. Ovládání časové kompenzace zisku (TGC) je až osmistupňové. Fokuzaci lze provádět buď jednotlivě v jednom ohniskovém bodě, nebo současně ve 4 ohniskových bodech, nebo lze využít dynamické fokuzace až v 16 bodech současně. Zvětšení lze volit 1,2×, 1,3×, 1,6× nebo 2×.

Řadu možností nabízí zpracování obrazu – zmrazení snímku, zvýraznění okrajů, gama korekce (8 volitelných křivek), snímkové zprůměrnění, překlopení (změnu orientace) snímku horizontálně, vertikálně, pozitiv/negativ.

Mezi informace, které se zobrazí na displeji, patří název zdravotnického zařízení, jméno pacienta, anatomické značky, datum a čas vyšetření, sonda, frekvence, zvětšení, zisk a další parametry a výsledky měření.

Software umožňuje provádět nejen základní výpočty, například vzdálenost, plochu, objem, obvod, úhel, tepovou frekvenci, čas, ale nabízí i kompletní biometrické balíčky pro vyšetření břicha, porodnictví a gynekologii, kardiologii.

 

Medelkom SLE-901 s vozíkemModely řady SLE-901

Nová řada přenosných ultrazvukových přístrojů s moderním designem a vyskou kvalitou zobrazení. Ultrazvuky s výklopným 15" LCD monitorem pracují na bázi operačního systému MS Windows XP. Snímky lze ukládat na pevný disk ve formátu BMP. Záznamová smyčka na 256 snímků je v základním vybavení. Rozměry 510 × 370 × 200 mm. Hmotnost přístroje bez sond je 9 kg. K přístroji lze připojit periferní zařízení přes USB port nebo ho propojit s dalšími počítači pomocí LAN konektoru.

Základní model SLE-901 nabízí všechny obvyklé módy klasického černobílého zobrazení (B, M, B+B, B+M), modely SLE-901D a SLE-901CD jsou navíc vybaveny pulzním, respektive barevným Dopplerem. Všechny modely mohou být navíc vybaveny softwarem pro 3D zobrazení.

K přístrojům lze dodat elegantní a praktický vozík.

 
  KL 31112 katalogový list - přenosný ultrazvukový přístroj SLE - 901

 

Sondy k ultrazvukovým přístrojům Medelkom
Stacionární ultrazvukové přístroje Medelkom

 
(C) VMK-RTG 2014. Tuto webovou stránku pro Vás připravil a udržuje sbor firemních webmistrů.

Úvodní stránka

NAVRCHOLU.cz