Vybavení temné komory

Světlo do temné komory OL-11

světlo do temné komory OL-11 standard
Malé svítidlo vhodné pro lokální osvětlení, například pro vkládání filmu do vyvolávacího automatu. Určeno pro zpracování modrocitlivých filmů, zdrojem světla jsou elektroluminiscenční diody emitující žluté světlo.
Pouzdro je z plastické hmoty (velikost 95 x 65 x 35 mm), s vestavěným zdrojem a vypínačem. Napájecí napětí 220 V (případně 24 V). Připevnění na zeď nebo jinou podložku, světlo lze natočit do potřebné polohy.

světlo do temné komory OL-11 dual
Malé svítidlo vhodné pro lokální osvětlení. Určeno pro zpracování modrocitlivých i zelenocitlivých filmů. Světelný zdroj je osazen žlutě i červeně emitujícími diodami, přepínání vypínačem.

Světlo do temné komory OL-31světlo do temné komory OL-31 universal
Středně velké světlo vhodné pro osvětlení temné komory. Určeno pro zpracování modrocitlivých i zelenocitlivých filmů. Světelný zdroj je osazen elektroluminiscenčními diodami emitujícími červené světlo.
Pouzdro je kovové (velikost 280 x 75 x 50 mm), s vestavěným zdrojem a vypínačem. Povrchová úprava zajišťuje odolnost proti mechanickému poškození a vlhkosti. Napájecí napětí 220 V (případně 24 V). Připevnění na zeď nebo jinou podložku, světlo lze natočit do potřebné polohy.

Všechna světla typové řady OL mají nízkou spotřebu elektrické energie a neměnné spektrální složení vyzařovaného světla.

 

Rámečky pro ruční vyvolávání rtg filmů Vyvolávací tanky

rámečky pro ruční vyvolávání filmů
Rámečky z nerezu ve všech standardních formátech. Uchycení pomocí klipsů, aniž by došlo k perforaci filmu.

tanky pro ruční vyvolávání
Novodurový tříkomorový tank, oddělené vypouštění a napouštění chemikálií pomocí plastových hadic. Objem komor pro vývojku a ustalovač 10 litrů, pro vodu (prostřední komora) 20 l.

Digitální teploměr do temné komorydigitální teploměr GTH 175
Při měření teploty vývojky je vyžadována přesnost teploměru lepší než 0,2 °C. Přesnost tohoto teploměru je 0,1 °C, snímač je pevně připojen k přístroji.

Stůl do temné komoryStůl do temné komory

nábytek do temné komory

Stůl s vyklápěcím zásobníkem s přepážkami pro přehledné uložení všech standardních formátů rentgenových filmů. Uzávěr zásobníku je světlotěsný.

Standardní provedení: šířka 73 cm, hloubka 60 cm, výška 90 cm. Pouze vyklápěcí zásobník, viz. levý obrázek.

Stůl je vyráběn na zakázku, rozměry mohou být modifikovány podle přání zákazníka. Zásobník lze doplnit praktickými přihrádkami, viz. menší obrázky. Pracovní deska s vyvýšenými okraji nebo bez.

 

průchodka (vhoz)
Průchodka do zdi mezi temnou komorou a snímkovnou pro podávání rentgenových kazet do formátu 35 x 43 cm, světlotěsná a stíněná proti záření. Je rozdělena na dvě samostatné části pro exponované a neexponované kazety. Vnější rozměry: výška 525 mm, šířka 585 mm, hloubka 560 mm. Povrchová úprava světle béžový lak.

Průchodka Ilustrace


(C) VMK-RTG 2014. Tuto webovou stránku pro Vás připravil a udržuje sbor firemních webmistrů.

Úvodní stránka