Stínící konstrukce Mavig

Mobilní kryty a zástěny Mavig

Mobilní kryty mají všestranné použití v ochraně zdravotnického personálu i pacientů před ionizujícím zářením. Bariéry s výsuvným sklem se uplatní především při skiaskopování na operačních sálech, zástěny s nastavitelnou výškou slouží k odstínění sousedních lůžek při snímkování ležících pacientů na pokojích nebo v příjmových ambulancích.

Stínící bariéra Mavig Stínící bariéra Mavig Mobilní zástěny Mavig

 

Závěsné štíty Mavig

Štíty z olovnatého průhledného plastu se stínícím ekvivalentem 0,5 mm Pb, dle typu s anatomicky tvarovaným výřezem nebo doplněné o pásy stínícího vinylu, jsou určeny k ochraně personálu při skiaskopování na operačních sálech. Modulární závěsný systém Portegra2 umožňuje variabilní a zároveň stabilní polohování štítů v prostoru pomocí stropní kolejnice, sloupu s otočným kloubem a nůžkovitého ramene. Kolejnici, sloup i rameno lze objednat v různých délkách, díky čemuž se systém dokonale přizpůsobí rozměrům místnosti.

Mavig Portegra2 Štít Mavig s anatomickým výřezem Štít s lemem Štít s lemem Štít s výřezem Stínící štít Mavig s lemem

 

Žaluzie Mavig

Vertikální interiérové žaluzie Mavig jsou ideálním prostředkem k odstínění oken rentgenové místnosti během vyšetření, pokud je třeba chránit osoby pohybující se za okny a zároveň zachovat dostatek přirozeného světla v době, kdy neprobíhají expozice. Běžně se dodávají se stínícím ekvivalentem 0,5 / 1,0 / 1,5 / 2,0 mm Pb, výška a šířka dle požadavků klienta, montáž na zeď nebo do stropu.

Žaluzie se ovládají ručně pomocí řetízků, lamely lze otáčet kolem osy a stahovat ke kraji, podobně jako u běžných interiérových vertikálních žaluzií. Mechanismus vodicí lišty a ovládacích prvků je konstrukčně uzpůsoben vysoké hmotnosti lamel, která je dána obsahem stínícího materiálu.

Lamely šířky 127 mm jsou sendvičové konstrukce z vysoce kvalitní olovnaté gumy, nosné textilie a povrchové PVC vrstvy v krémově bílé barvě. Lamely lze čistit vodou a tekutými prostředky pro čištění PVC, případně dezinfikovat zdravotnickými dezinfekčními prostředky určenými k ošetření PVC. Materiál lamel se vyznačuje flexibilitou a dlouhodobým zachováním užitných i estetických vlastností.

Stínící žaluzie Mavig

 

Příbuzné produkty:
Stínící olovnaté sklo
Osobní ochranné oděvy, rukavice, brýle

 


(C) VMK-RTG 2014. Tuto webovou stránku pro Vás připravil a udržuje sbor firemních webmistrů.

Úvodní stránka