Stacionární rentgenové přístroje SEDECAL NeoVET

Nová generace stacionárních rentgenů - Sedecal NeoVET:

Stacionární rentgenové přístroje Sedecal NeoVET určené pro veterinární medicínu patří v této oblasti k tomu nejlepšímu, co trh nabízí. Dodávají se v provedení jak pro filmové zobrazování (nebo nepřímou digitalizaci), tak s přímou digitalizací. Zásadní výhodou stacionárních rentgenů oproti přenosným je jejich výkon a pohodlí práce díky anatomickým předvolbám a plovoucí vyšetřovací desce.

Stacionární rentgen Sedecal NeoVET FFDVýkon

Základem všech nabízených systémů jsou kompaktní, mikroprocesorově řízené, vysokofrekvenční generátory s výkonem 16 kW, 20 kW nebo 32 kW. Uživatelé zejména v malých prostorách ocení, že generátor je zabudován přímo do vyšetřovacího stolu.

Anodové napětí je měnitelné od 40 do 125 kV v krocích po 1 kV, elektrické množství od 0,1 do 500 mAs, expoziční čas je v rozsahu od 1 ms do 10 s, anodový proud podle výkonu generátoru od 10 do 200 mA u 16 kW generátoru, resp. 320 mA (20 kW generátor) nebo 400 mA (32 kW generátor).

Rentgenka je rotační, s velikostí ohnisek 1,0/2,0 mm, doplněná manuálním kolimátorem se světelným vymezením radiačního pole.

Řádově 10násobný výkon oproti většině přenosných rentgenů a maximální napětí 125 kV umožňuje pořizování vysoce kvalitních snímků bez pohybové neostrosti i u velkých psích plemen, což je obzvláště důležité při vyšetření plic a orgánů dutiny břišní.

Ovládání

Stacioénární rentgeny Sedecal NeoVET disponují zcela novým grafickým ovládacím rozhraním. Díky němu je volba správné expozice ještě intuitivnější a jednodušší než kdy dříve. Dotykový panel s úhlopříčkou 17" je umístěn na sloupu se zářičem, kde je snadno dosažitelný. Na konzoli lze zvolit některý z více jak 300 zvířecích anatomických programů, nebo ručně nastavit parametry (kV, mA, s). Expozice je aktivována nožním spínačem, díky čemuž lze současně přidržovat vyšetřované zvíře. Volitelně lze namísto šlapky použít ruční dvoustupňové tlačítko.

Vyšetřovací stůl je vybaven čtyřcestnou plovoucí deskou 72x150 cm (volitelně 180 cm). Rozsah pohybu desky je 75 mm na každou stranu ve směru příčném, 275 mm na každou stranu ve směru podélném. Fixaci desky zajišťují silné a tiché elektromagnetické brzdy, uvolnění pohybu sešlápnutím nožního spínače umístěného po celé délce stolu.

Pevně zabudovaná sekundární mřížka je fokusovaná, se standardními parametry r=8:1, N=40 L/cm. Volitelně lze rentgen vybavit pohyblivou Bucky clonu nebo mřížkou s hustotou lamel N=70 L/cm, což je řešení vhodné zejména pro použití nepřímé digitalizace.

Kazetová zásuvka je vybavena možností laterálního posunu, takže lze snadno pořizovat půlené snímky, tzn. například na jeden film 30 x 40 cm lze exponovat 2 snímky 15 x 40 cm nebo 20 x 30 cm.

Celý systém je nabízen ve třech variantách s různou volností pohybu rentgenového zářiče.

Systém F1

Rentgenka je pevně fixována na sloupu. Vzdálenost ohnisko – film je 100 cm.

Systém V1 s proměnnou vzdáleností ohnisko – film

Rentgenkou lze pohybovat ve vertikálním směru a natáčet do stran. Vzdálenost ohnisko – film od 30 do 120 cm. Otáčení rentgenky na obě strany o 90°. S využitím vertikálního držáku rtg kazety lze pořizovat laterální expozice.

Premium VET Premium VET

Premium VET s proměnnou vzdáleností ohnisko – film a pojízdným sloupem

Zářičem lze pohybovat ve velmi širokém rozsahu, ohnisko může být vzdáleno od země od 40 do 125 cm. Sloupem lze pohybovat v rozsahu celkem 149 cm (od jedné krajní polohy ohniska ke druhé). Rentgenku lze navíc otáčet na obě strany o 135°. Volitelným příslušenstvím je nástěnný držák rtg kazety s nastavitelnou výškou, umožňující snímkovat zvířata sedící či stojící na zemi.

 

Vyšetřovna pro velká zvířataRTG vyšetřovna pro velká zvířata

Vybavená dvojicí stropních závěsů pro rentgenku a držák kazety (nebo digitálního detektoru). V základní konfiguraci jsou závěsy polohovány manuálně, volitelně mohou být vybaveny motorizovaným pohybem a synchronizací pro rychlé a přesné nastavení.

Výkon nutný pro diagnostiku všech anatomických partií velkých zvířat zajišťuje generátor v výkonem 60 nebo 80 kW a vysokorychlostním startérem rentgenky.

 

 
Fotografie instalace systému V1 u MVDr. Hypské, Hradec Králové

 

Veterinární RTG přístroje


(C) VMK-RTG 2015. Tuto webovou stránku pro Vás připravil a udržuje sbor firemních webmistrů.

Úvodní stránka

NAVRCHOLU.cz