SEDECAL Reference DR

SEDECAL Reference DXJiž 11 instalací v ČR! Mimoň, Rumburk, 2x Praha, Havířov, Liberec, Mladá Boleslav, Mělník, Ústí nad Labem, Sušice, Ivančice.

Stacionární rentgenový přístroj s přímou digitalizací rtg obrazu

Digitalizace zobrazovacího procesu s sebou přináší řadu výhod proti snímkování na rentgenový film. Je to suchý a rychlý proces bez filmů a chemikálií, bez temné komory, bez nutnosti manipulovat s rentgenovými kazetami, se snadnou archivací a vyhledáváním snímků. Propracované anatomické programy pro různá zvířata spolu s možností úprav snímku po expozici prakticky vylučují opakování expozic. Úpravy digitálního obrazu navíc umožňují vícenásobné diagnostické využití jednoho rtg snímku.

Velmi ztmavený snímek Velmi zesvětlený snímek

Přímá digitalizace dovoluje prohlížet snímek již několik sekund po expozici.

Stůl s elektromagneticky jištěnou čtyřcestnou plovoucí deskou umožňuje snadné polohování vyšetřovaného zvířete. Světelné vymezení radiačního pole se aktivuje automaticky při odblokování plovoucí desky. Expoziční parametry lze nastavit ručně, nebo s pomocí některého z 330 anatomických programů pro psy, kočky a exoty. Vše je pohodlně ovládáno dotykovým monitorem na sloupu se zářičem, jenž slouží i k zobrazení náhledu právě pořízeného snímku.

Přístroj je vybaven výkonným vysokofrekvenčním generátorem, díky čemuž lze používat velmi krátké expoziční časy a minimalizovat tak riziko pohybové neostrosti snímku. Na vynikající kvalitě zobrazení se podílí i rentgenka s ohnisky 0,3 a 1,0 mm.

Fokusovaná sekundární mřížka zabraňující průchodu rozptýleného záření k detektoru má parametry nutné pro digitální zobrazovaní bez nežádoucích artefaktů – 70 L/cm a poměr R = 8:1.

Součástí instalace je výkonná pracovní stanice s veterinárním softwarem integrujícím ovládání rentgenu a zpracování a archivaci snímků. Samozřejmostí je LCD monitor s vysokým rozlišením.

Software umožňuje otáčení, ořezávání a zvětšování snímku, úpravu jasu a kontrastu a vedení přehledné databáze pacientů. Obrazová data jsou ukládána ve formátu DICOM (Digital Image Communication in Medicine), čímž je zajištěna kompatibilita se zobrazovacími a archivačními systémy používanými ve zdravotnictví a stále častěji i ve veterinární sféře. Digitální snímek lze vypálit na CD i s jednoduchým prohlížečem nebo vytisknout na libovolné tiskárně.

Novinka roku 2011

Na jaře tohoto roku uvedl Sedecal na trh model Reference DR 16, který díky kombinaci výkonného generátoru, vysoce kvalitní rentgenky s malými ohnisky, propracovanému systému anatomických programů a špičkovému detektoru DIRA s rozlišením 16 megapixelů stanovuje nová měřítka obrazové kvality ve veterinárním rentgenovém zobrazení. V září 2011 jsme provedli první instalaci tohoto zařízení v ČR.

 

TECHNICKÉ ÚDAJE

 

Fotografie instalace přístroje na Veterinární klinice Mimoň - MVDr. Vepřek

Ukázky snímků v plném rozlišení

 

Zaslat poptávku

 

Veterinární RTG přístroje


(C) VMK-RTG 2014. Tuto webovou stránku pro Vás připravil a udržuje sbor firemních webmistrů.

Úvodní stránka

NAVRCHOLU.cz