Ochranné oděvy proti rentgenovému záření
pro pacienty a zdravotnický personál ve stomatologii

Ochranné oděvy pro pacienty i zdravotnický personál zn. RADPROM®, certifikované značkou CE, vyrábí V.M.K. spol. s r. o.

Při nákupu ochranných oděvů proti rtg záření vždy dbejte na to, aby výrobek byl označen evropskou značkou shody CE s číselným označením zkušebny, která provedla typové schválení výrobku. Jen tak máte jistotu, že oděv má deklarované vlastnosti a skutečně chrání zdraví vaše a vašich pacientů před nebezpečným, neviditelným zářením.

Límec RADPROM pro pacientyJádrem oděvů je stínící materiál, který blokuje průchod rentgenových paprsků. Zástěry i límce RADPROM jsou vyráběny z lehkého vícevrstvého stínícího materiálu s obsahem olova s ekvivalentem 0,35 mm Pb nebo 0,50 mm Pb - vyšší stínící ekvivalent zajišťuje účinnější ochranu. Na zakázku šijeme tytéž oděvy i z bezolovnatého stínícího materiálu s ekvivalentem 0,35 mm Pb. Oba typy materiálů, olovnatý i bezolovnatý, jsou vyráběny ve Velké Británii a vyznačují se dlouhodobou trvanlivostí a vysokou flexibilitou, takže oděvy z nich vyrobené jsou pro pacienty maximálně pohodlné.

Povrchový materiál oděvů chrání vnitřní stínící vrstvu před průnikem tekutin a mechanickým poškozením. Zároveň také plní funkci estetickou. Standardně nabízíme impregnovaný nylon v široké paletě barevných odstínů, nebo hladký, snadno omyvatelný syntetický materiál na textilní bázi v modré a zelené barvě.

 

Zástěra RADPROM pro intraorální rentgen

zástěry pro pacienty, intraorální rentgen

Zástěry chrání tělo pacienta (hrudník, ruce, gonády) před rozptýleným zářením při snímkování na intraorálním rentgenu. Jsou vyráběny ve dvou velikostech, pro děti a pro dospělé, s upínáním na suchý zip za hlavou.

 

Límce pro intraorální rentgen - 3 velikostilímce pro pacienty, intraorální rentgen

Límce chrání štítnou žlázu před zářením rozptýleným ze snímkované části čelisti. Aby bylo stínění účinné, musí límce dobře přiléhat ke krku, těsně pod bradu. Proto jsou vyráběny ve třech velikostech: S pro děti do 6 let, M pro mládež a drobnější postavy a L pro dospělé postavy střední až silné. Dokonalé obepnutí krku zajišťuje nastavitelné upínání na suchý zip.

 

 
Zástěry RADPROM pro panoramatický rentgenzástěry pro pacienty, panoramatický rentgen

Zástěry chrání tělo pacienta před zářením rozptýleným z hlavy při snímkování na panoramatickém rentgenu. Široký přední díl zakrývá ramena a hrudník, díky částečnému překrytí poskytuje zesílenou ochranu hrudní kosti. Úzký zadní díl chrání páteř. Zástěry jsou vyráběny ve dvou velikostech, pro děti a pro dospělé. Upínání vpředu na suchý zip.

Límec se při snímkování na panoramatickém rentgenu zásadně nepoužívá, mohl by způsobit artefakty na snímku a tím jej znehodnotit.

Zástěry RADPROMzástěry pro zdravotnický a doprovodný personál

Své pacienty před zářením chráníte, neměli byste ale zapomínat ani na sebe a na rodiče, kteří při snímkování doprovázejí svého potomka. Zástěra pro personál typ Standard šíře 60 cm účinně chrání před zářením přicházejícím zpředu, je pohodlná na nošení a snadno se navléká i svléká, upínání na bocích pomocí suchého zipu. Pro použití ve stomatologii postačuje stínící ekvivalent 0,25 mm Pb.

velikosti zástěr Standard:
velikost MV – délka 90 cm pro výšku postavy 145 – 155 cm
velikost MS – délka 100 cm pro výšku postavy 155 – 165 cm
velikost MM – délka 110 cm pro výšku 165 – 175 cm
velikost ML – délka 120 cm pro výšku 175 – 185 cm
velikost ME – délka 130 cm pro výšku nad 185 cm

 
Věšák na zástěry RADPROMvěšák na zástěry

Jednoramenný nebo trojramenný věšák. Chromovaný, otočný, na zeď na hmoždinky.
Ukládáním zástěr na věšák se zajistí delší životnost stínícího materiálu.


(C) VMK-RTG 2014. Tuto webovou stránku pro Vás připravil a udržuje sbor firemních webmistrů.

Úvodní stránka