Jsme autorizovaným zástupcem firmy Planmeca v ČR.
Dovoz, instalace, servis, měření. V.M.K. spol. s r.o. Již od roku 1994.

Intraorální rentgenový přístroj Planmeca ProX

Novinka roku 2012. Planmeca opět udává směr vývoje intraorálních zubních rentgenů. Po modelu Planmeca Intra, který jako první na trhu nabídl možnost nastavovat nejen expoziční čas, ale i anodové napětí a proud, přichází zbrusu nový rentgen Planmeca ProX.

Planmeca ProXPlanmeca ProX v mnohém navazuje na svého velmi úspěšného předchůdce, jde však ještě dál v trendu minimalizace rozměrů a podpory digitálního zobrazení.

Vysokofrekvenční generátor

Generátor vysokého napětí s konstantním potenciálem umožňuje dosahovat krátkých expozičních časů a pořizovat snímky s nízkou radiační zátěží pacienta. Velmi kompaktní rozměry 37×27×12 cm (V׊×H) usnadňují instalaci i v ordinacích s omezeným prostorem.

Rentgenka Toshiba s ohniskem 0,4 mm

Současné digitální senzory s vysokým rozlišením, jako je například Planmeca ProSensor, vyžadují velmi malé ohnisko rentgenky, aby mohly produkovat skutečně ostré a kontrastní snímky. Ohnisko 0,4 mm představuje výrazný pokrok oproti 0,7 mm ohnisku Planmeca Intra.

Úplná kontrola expozičních parametrů

Stejně jako jeho předchůdce, nabízí Planmeca ProX možnost nezávisle nastavit expoziční čas, anodové napětí i anodový proud.

Expoziční čas je klasickým způsobem nastavení zčernání snímku.

Volba napětí v rozsahu 50 - 70 kV je důležitá pro kontrast snímku. Nižší napětí dává vyšší kontrast obrazu pro zobrazení apexů, diagnostiku kostní struktury. Vyšší napětí poskytuje široké spektrum stupňů šedi pro periodontální diagnostiku.

Možnost ovládat anodový proud umožňuje na jedné straně zachovat krátké expoziční časy při snímkování robustních pacientů na filmy s běžnou citlivostí, na druhé straně provádět expozice dětských pacientů na vysoce citlivé digitální senzory bez rizika "přepálení" snímku.

Planmeca ProXSnadné ovládání

66 přednastavených a uživatelsky programovatelných hodnot pokrývá celou škálu projekcí u dospělých i dětských pacientů. Volba receptoru obrazu navíc automaticky upraví všechny hodnoty tak, aby odpovídaly citlivosti právě používaného média - digitálního senzoru, paměťové fólie nebo filmu. K perfektnímu doladění expozic slouží 11 nastavitelných úrovní zčernání.

Inovované rameno zářiče

Zcela nové konstrukční řešení ramene s pěti klouby přináší ještě snadnější nastavení rentgenky a vyšší stabilitu ve zvolené poloze. Volitelná délka prvního segmentu určuje maximální dosah, od 152 cm s krátkým ramenem po 203 cm s extra dlouhým (bez prodlužovacího tubusu). Jasným signálem, že digitalizace není záležitostí budoucnosti, nýbrž současnosti, je elektronika viziografie Planmeca ProSensor integrovaná přímo v rameni rentgenu, které zároveň skrývá veškerou kabeláž.

Planmeca ProX s tubusemProdlužovací tubusy

Standardní vzdálenost ohniska rentgenky od konce tubusu je 20 cm. Použitím prodlužovacího tubusu se zvětšuje na 30 cm. Válcový prodlužovací tubus usnadňuje použití držáčků senzoru nebo filmu a snižuje tak riziko špatného zaměření. Obdélníkový tubus výrazně snižuje radiační zátěž pacientů, zejména při použití digitálních senzorů.

Přidaná hodnota

Pořizujete si nový rentgen? Už si nemusíte dělat starosti, se vším vám rádi pomůžeme. Při předinstalační návštěvě naplánujeme umístění rentgenu, zvolíme vhodnou délku ramene, navrhneme umístění ovladače. Při instalaci nový rentgen proměříme a připravíme s vámi veškerou dokumentaci pro SÚJB. Nevíte, jak naložit s vaším starým rentgenem? Zajistíme jeho odbornou likvidaci v souladu s platnou legislativou.

 

Planmeca ProX byl vyvinut pro snímkování na viziografii Planmeca ProSensor. Využijte výhodné nabídky na balíček ProX + ProSensor.

 

Zaslat poptávku

 


(C) VMK-RTG 2014. Tuto webovou stránku pro Vás připravil a udržuje sbor firemních webmistrů.

Úvodní stránka

NAVRCHOLU.cz