RVG Planmeca ProSensor

5-year warranty programmeNová generace digitálních intraorálních senzorů z vývojového centra Planmeca, postavená na progresivní technologii CMOS. Hlavními přednostmi systému jsou čistý obraz při velmi nízké dávce záření, snadné používání a zvýšená mechanická odolnost.

Díky revoluční konstrukci senzoru a datového kabelu s pouhými dvěma vodiči a kevlarovým pouzdrem přináší Planmeca pětiletý záruční program na ProSensor! První 3 roky je výměna senzoru za nový zcela zdarma, po další 2 roky za 50 % z aktuální ceny nového senzoru.*

Planmeca ProSensorSenzory

Planmeca ProSensor nabízí možnost volby ze tří velikostí senzorů označených S0, S1 a S2.

  S0 S1 S2
Rozměry senzoru (mm) 33,6 x 23,4 39,7 x 25,1 44,1 x 30,4
Aktivní plocha (mm) 25,5 x 18,9 31,5 x 20,7 36,0 x 26,1
Počet pixelů 850 x 629 1050 x 690 1200 x 870

Každý senzor je vybaven magnetickou koncovkou s odlišným označením, která slouží ke snadnému připojení senzoru k řídící jednotce. Toto flexibilní řešení umožňuje jak sdílet jeden senzor mezi více pracovními místy (1 senzor, více řídících jednotek), tak používat na jednom pracovním místě více různých senzorů a snadno zvolit vždy optimální velikost pro zamýšlený typ projekce (1 řídící jednotka, více senzorů).

Napojení kabelu na ProSensor Desinfekce ProSensoru Držáčky na ProSensor

Výstup datového kabelu je umístěn na zadní straně ProSensoru, což usnadňuje jeho umístění v ústech pacienta. K jeho pohodlí přispívají i zaoblené rohy senzoru. K přesnému polohování slouží plně autoklávovatelné plastové držáčky, dodávané v sadě pro různé typy projekcí. ProSensor je zcela vodotěsný, což umožňuje účinnou dezinfekci kapalnými prostředky.

 

Planmeca ProSensor

Řídící jednotka

Řídící jednotka zpracovává signál ze senzoru a přenáší data do počítače. Je vybevena magnetickým držákem pro připojení senzoru. Ten slouží zároveň jako bezpečnostní pojistka - v případě náhlého prudkého pohybu pacienta v průběhu vyšetření dojde k vytržení senzoru, čímž je eliminována možnost poranění pacienta nebo poškození kabelu senzoru.

Barevný LED indikátor na řídící jednotce poskytuje informace o připravenosti systému k expozici.

Počítačové vybavení a software

Systém Planmeca ProSensor může být připojen k jednomu počítači přes USB rozhraní, nebo přímo k lokální počítačové síti přes Ethernet adaptér.

Software Romexis je vysoce sofistikovaným prostředím pro zpracování, prohlížení a archivaci všech typů obrazových dat využívaných ve stomatologické praxi, od snímků z RVG přes obraz z intraorální kamery, panoramatické snímky a 3D studie až po oskenované dokumenty a fotografie. Navzdory své komplexnosti nabízí uživatelsky příjemné a intuitivní ovládací rozhraní. Při práci s rentgenovými snímky využívá software Romexis nejmodernější algoritmy pro nastavení jasu, kontrastu, gama křivky, zvýraznění hran (doostření) atd. Parametry veškerých úprav lze uživatelsky nastavit tak, aby bylo dosaženo maximálního využití diagnostických informací z dat zachycených digitálním senzorem.

Planmeca ProSensor pracuje i v prostředí staršího software Planmeca Dimaxis, případně lze v rámci upgrade data z programu Dimaxis převést do databáze Romexis.

Programy Romexis i Dimaxis mohou být propojeny s programy pro vedení agendy stomatologické praxe, jako je PC Dent, Sakura a podobně, ohledně vzájemné kompatibility jednotlivých verzí nás kontaktujte.

Software Romexis může být vybaven DICOM licencí, umožňující zapojení viziografie jakožto zobrazovací modality do PACS systému zdravotnického zařízení.

 

*) Záruční podmínky se řídí platnou legislativou a ustanoveními v kupní smlouvě a záručním listu.

 

Zaslat poptávku

 

Planmeca ProSensor je skvělým doplňkem intraorálních rentgenů Planmeca ProX a Planmeca Intra. Využijte výhodné nabídky na balíček ProX + ProSensor nebo Intra + ProSensor.

 


(C) VMK-RTG 2014. Tuto webovou stránku pro Vás připravil a udržuje sbor firemních webmistrů.

Úvodní stránka

NAVRCHOLU.cz