NewTom 5G - veterinární CBCT

   

3D rentgenové zobrazení pro ortopedii a veterinární medicínu

NewTom 5G přináší veterinárním lékařům možnost pořizovat trojrozměrné rentgenové studie malých zvířat a exotů. Moderní CBCT technologie umožňuje nahradit klasické spirální CT cenově mnohem dostupnějším přístrojem s dalšími výhodami:

 
NewTom 5G>> Více o CBCT (Cone Beam CT) technologii

Výrobcem NewTom 5G je firma QR s.r.l. se sídlem v italské Veroně, patřící k průkopníkům CBCT zobrazovací technologie. NewTom 5G byl vyvinut na základě zkušeností s předchozí, velmi úspěšnou generací přístrojů NewTom 3G.

NewTom 5G je Cone Beam CT s vysoce citlivým a-Si flat panelem 20×25 cm. Každá trojrozměrná studie je vypočtena s použitím vysoce sofistikovaných algoritmů z celkového počtu 360 nebo 480 rentgenových snímků, které zachycují vyšetřovanou oblast z plného rozsahu 360°.

NewTom 5G je vybaven klasickou kruhovou gantry s vnitřním průměrem 58 cm a ve verzi pro veterinární medicínu plochým posuvným vyšetřovacím stolem. K polohování pacienta slouží zaměřovací laser. K napájení přístroje postačuje 230 V, není tedy třeba budovat elektrickou přípojku jako pro klasická CT.

 

Velikost zobrazovaného objemu

NewTom 5G vytváří 3D rekonstrukce objemů tvaru válce, uvedené rozměry jsou vždy ve smyslu průměr × výška.
Ve standardním rozlišení je možné získat studie objemů 18×16, 15×12 nebo 12×8 cm.
Ve vysokém rozlišení je možné získat studie objemů 15×5, 12×8, 8×8 nebo 6×6 cm.

Rozlišení

U studií ve standardním rozlišení lze volit velikost voxelu 300, 250, 200 nebo 150 µm. V režimu vysokého rozlišení jsou k dipozici voxely o velikosti 150, 125, 100 nebo 75 µm.
3D studie pracuje s barevnou hloubkou 16 bitů, tj. 65 tisíc odstínů šedi.

Čas vyšetření

V závislosti na zvoleném rozlišení a zobrazovaném objemu proběhne expozice za 18 až 36 sekund. Výpočetně náročná rekonstrukce 3D studie trvá další necelou 1 minutu.

NNT software

NNT je akviziční a prohlížecí software vyvinutý firmou QR speciálně pro CBCT scannery NewTom. Software zahrnuje rozhraní pro ovládání samotného scanneru, algoritmy pro rekonstrukci 3D obrazu a rozhraní pro prohlížení 3D studií. Výrobce garantuje bezplatnou aktualizaci software po celou dobu životnosti přístroje.
Software umožňuje export 3D studií na CD/DVD spolu s prohlížecím programem pro její otevření na kterémkoli PC s dostatečným výkonem.
 

NewTom 5G v Aldisu

XX. výroční konference ČAVLMZ - NewTom 5G jsme představili v říjnu 2012 v Kongresovém centru Aldis.
 


(C) VMK-RTG 2014. Tuto webovou stránku pro Vás připravil a udržuje sbor firemních webmistrů.

Úvodní stránka

NAVRCHOLU.cz