Esaote Vet MR Grande

Esaote Vet MR GrandeDedikovaný veterinární MRI skener renomovaného italského výrobce Esaote. Vyvinutý s veterináři a pro veterináře, sdílející špičkové technologie s nejnovější řadou humánních MRI skenerů.

Klinické využití

Magnetická rezonance (MRI – Magnetic Resonance Imaging) je klinicky nejpřínosnější zobrazovací metodou pro diagnostiku měkkých tkání. Nachází široké uplatnění v neurologii (vyšetření mozku, míchy), onkologii (zobrazení tumorů), traumatologii (edémy), ortopedii (zobrazení svalů, šlach, vazů) i dalších (zvěro)lékařských oborech.

Kvalita obrazu

MRI skenery Esaote dlouhodobě patří ke špičce v segmentu otevřených MRI. V případě Vet MR Grande jsou cívky, protokoly a vyšetřovací sekvence přizpůsobeny pro použití ve veterinární praxi.

Permanentní magnet

MRI skenery Esaote využívají vyspělou technologii permanentního magnetu, přinášející řadu výhod:

Pro instalaci postačuje jedna místnost, 25 čtverečních metrů plochy. Hmotnost cca 8 t není takovou zátěží pro statiku budova jako jiné MRI skenery vážící desítky až stovky tun. Permanentní magnet se obejde bez chlazení a zdaleka nepotřebuje elektrický příkon menšího města – Vet MR Grande má maximální příkon 3 kW, což je jen o málo více než vysavač nebo rychlovarná konev!

Otevřená gantry

Otevřená gantry zajišťuje snadný přístup personálu k vyšetřovanému zvířeti, náhledový sken zobrazený na LCD panelu přímo na gantry usnadňuje a urychluje polohování.

Veterinární vyšetřovací stoly

Vet MR Grande se dodává ve dvou mechanicky odlišných konfiguracích. První je určena výhradně pro vyšetřování malých zvířat, druhá umožňuje navíc i vyšetření končetin a hlavy koní.

Specifické veterinární cívky

K Vet MR Grande lze dodat celou sadu zobrazovacích cívek, včetně špičkových DPA (Dual Phased Array) cívek s vysokým odstupem signálu od šumu a cívek pro vyšetření hlavy a končetin koní.

Veterinární software

Ovládací software plně přizpůsobený veterinárnímu prostředí, včetně vyštřovacích protokolů pro veterinární diagnostiku. Plná DICOM konektivita, lokální archiv, zálohování na CD/DVD.

Kvalita a servis

Pořízení magnetické rezonance je dlouhodobou investicí. Firemní filozofií Esaote je, že prodej přístroje je začátkem partnerství se zákazníkem. Zákazníci se servisní smlouvou mohou využívat servis vzdáleným přístupem přes internet a pravidelných aktualizací a upgradů svého přístroje. Sídlo Esaote v italské Florencii je zárukou dostupnosti náhradních dílů i servisní podpory přímo od výrobce.

Bezpečnost

Magnetická rezonance na rozdíl od rentgenu a CT skenerů neprodukuje žádné ionizující záření, vyšetření tedy s sebou nenese zdravotní rizika pro personál ani pacienty. Silné magnetické pole v bezprostředním okolí přístroje však může poškodit kardiostimulátory, kochleární implantáty a jiné elektronické systémy, osoby s takovouto výbavou tedy nesmějí vstupovat do místnosti, v níž je MRI skener instalován.

 

 
(C) VMK-RTG 2014. Tuto webovou stránku pro Vás připravil a udržuje sbor firemních webmistrů.

Úvodní stránka

NAVRCHOLU.cz