Metaltronica
Lilyum
Lilyum a Lilyum Plus

Mamografické přístroje pro snímkování na film nebo paměťové fólie (CR) pro všechny typy indikovaných i screeningových vyšetření. Modulární koncepce s řadou volitelných parametrů a doplňků umožňuje vytvářet sestavy od základních řešení až po plně vybavené přístroje splňující i ty nejnáročnější požadavky při zachování vynikajícího poměru cena - výkon.

Mamograf LilyumLilyum

Vysokofrekvenční generátor s výkonem 5 kW má nastavitelné hodnoty napětí od 20 do 35 kV (po 0,5 kV) a elektrické množství od 1 do 640 mAs. Rentgenka s Mo anodou a velikostí ohniska 0,1/0,3 mm je vybavena dvojí filtrací Mo/Rh s automatickou motorizovanou výměnou filtrů.

Vzdálenost ohnisko – film je 65 cm, C-rameno je vyvážené pro oba formáty kazetového držáku. Vertikální pohyb (70 cm) je motorizovaný, rotační je ruční, s elektromagnetickou brzdou. Úhel rotace (± 180°) se zobrazí na displeji.

Komprese je motorizovaná i ruční, s předvolitelnou silou komprese. Nový systém µPress zpomaluje rychlost komprese s rostoucí aplikovanou silou, automatické uvolnění kompresní desky po expozici při biopsii nenastane. Komprese je ovládána párem nožních pedálů.

Ovládací panel mamografu je vybaven grafickým displejem. Na něm se zobrazí po expozici jak všechny expoziční hodnoty, tak také úhel rotace, použitá síla komprese, tloušťka komprimovaného prsu, střední dávka v prsu, rychlost chladnutí rentgenky. Úhel rotace, síla a tloušťka komprese se také zobrazí na displeji umístěném v dolní části přístroje.

Automatické řízení expozice (AEC) je ovládáno třemi detektory volitelnými z ovládacího panelu. Umožňuje plnou automatiku (ve standardním režimu, režimu minimální dávky nebo maximálního kontrastu) v závislosti na složení tkáně (hodnoceném v předexpozici < 10 ms), poloautomatiku s ruční volbou kV, nebo ruční volbu kV i mAs. Volit lze z 11 stupňů optické hustoty.

Mamograf Lilyum Plus s izocentrickou rotací Dvě sériová rozhraní umožňují připojit tiskárnu a PC ke kalibraci AEC pomocí kalibračního softwaru ULTRA a k přenosu expozičních parametrů z paměti mamografu (posledních 1300 vyšetření). Programovatelných je celkem 16 různých kombinací film-fólie (z toho 3 pro CR).

Držáky kazet s Bucky clonou z uhlíkatých vláken ve formátu 18×24 cm a 24×30 cm jsou záměnné, s integrovaným značením projekcí na film, alarm hlásí riziko dvojí expozice nebo expozice bez vložené kazety.

Kompresní desky v různých formátech mají nový, pro pacienty příjemnější design. Speciální nástavec (volitelné příslušenství) umožňuje pořizovat snímky se zvětšením 1,5× nebo 2×. Jeho součástí je držák kazet bez Bucky clony. Po jeho vložení se automaticky nastaví malé ohnisko.

Stínící panel z organického skla pro obsluhu se k mamografu dodává jako volitelné příslušenství.

Lilyum Plus

Mamografický přístroj konstrukčně vycházející z modelu Lilyum, navíc vybaven C-ramenem s motorizovanou izocentrickou rotací.

Mamografy Lilyum i Lilyum Plus lze vybavit zařízením BYM 3D pro trojrozměrnou biopsii.

 

Technické parametry:

Volitelné vybavení

 
  KL 16101 katalogový list - mamografický rentgen Lilyum


(C) VMK-RTG 2014. Tuto webovou stránku pro Vás připravil a udržuje sbor firemních webmistrů.

Úvodní stránka