iCr Chrome - počítačová radiografie (CR)

iCr ChromeInovativní americký výrobce digitálních zobrazovacích technologií iCRco představuje (r)evoluční CR systém iCr Chrome.

Chrome přináší evoluci i revoluci v jednom kompaktním celku.

Evoluce

Chrome je založen na patentované technologii skenování True Flat Scan Path, které je plně bezdotykové a bez jakéhokoli mechanického namáhání paměťové fólie. Tato technologie, použitá již v předchozích modelech iCR 3600 a VertX a ověřená v tisících zdravotnických zařízení po celém světě, zajišťuje až stovky tisíc snímků zcela bez artefaktů způsobených poškrábáním či popraskáním paměťové fólie.

Stejně jako iCR 3600 disponuje Chrome vysokým rozlišením 10 pixelů/mm (rozteč bodů 100 µm; >4 lp/mm) pro všechny formáty kazet v plném rozsahu 65 536 stupňů šedi (16-bit A/D konverze).

Revoluce

Revolučními parametry iCr Chrome jsou rozměry 46 cm šířka × 72 cm délka × 15 cm výška a hmotnost pouhých 23 kg, což z něj činí nejkompaktnější a nejlehčí plně automatickou čtečku pro velký formát.

Díky inovativnímu designu a novým výrobním technologiím je Chrome zároveň cenově nejdostupnější čtečkou od iCRco s až 30% úsporou pořizovacích nákladů oproti iCR 3600.

CR kazety iCRcoFormáty kazet

Systém iCr Chrome pracuje s formáty kazet 35×43 cm (14"×17") a 24×30 cm (10"×12"). Kazety jsou vysoce odolné a zároveň lehké díky použití hliníkové plástve a uhlíkatých vláken.

Průchodnost

Chrome s průchodností 35 snímků za hodinu je určen pro středně vytížená pracoviště, jako jsou například chirurgické ambulance, nebo pro zpracování snímků z mobilních rentgenů na lůžkových odděleních nemocnic.

Odolnost

Chrome je unikátní kombinací kompaktních rozměrů a mechanické spolehlivosti a odolnosti. Využívá technologie modelu iCR VertX, nasazeného v polních nemocnicích US Army v Iráku a Afghanistánu. Pracuje v rozsahu provozních teplot 0-40°C a snadno se vejde do auta, což z něj činí ideální nástroj pro terénní veterinární praxi. Uplatnění nalezne i v mobilních rtg vyšetřovnách humanitárních i ozbrojených misí v rozvojových zemích.

Software

Spolu s iCr Chrome uvádí iCR i zcela nový akviziční software XC, plně přizpůsobený ovládání dotykovou obrazovkou a práci pod 64-bitovými operačními systémy.

XC přináší vylepšené algoritmy zpracování obrazu ICE2 a významné zlepšení komfortu obsluhy a úsporu času díky skenování snímků na pozadí - již načtené snímky lze upravovat v době, kdy je skenován další, není nutné čekat na dokončení tohoto procesu.

Samozřejmostí je plná DICOM kompatibilita s možností odesílání snímků do PACS archivu, tisku snímků na DICOM tiskárnách a vypalování studií na CD včetně prohlížeče, stejně jako integrace s RIS přes DICOM Modality Worklist Query.

iCRco logo

 

Související stránky:
Lysholmovy clony (nejen) pro digitální zobrazování


(C) VMK-RTG 2014. Tuto webovou stránku pro Vás připravil a udržuje sbor firemních webmistrů.

Úvodní stránka

NAVRCHOLU.cz