Fantomy pro kontrlou kvality zobrazení na CT

CT akreditační fantom Gammex 464ACR CT akreditační fantom Gammex 464

Fantom pro CT vyvinutý dle požadavků akreditačního programu ACR (American College of Radiology). Slouží k provádění přejímacích zkoušek i k pravidelnému měsíčnímu testování parametrů CT zařízení. Díky konstrukci z materiálu SolidWater® neobsahuje fantom vodu ani jinou kapalinu, kterou by bylo nutné doplňovat.

Složení ze 4 modulů umožňuje tímto jediným fantomem testovat širokou škálu vlastností tomografu, klíčových pro udržení vysoké kvality zobrazení při minimální radiační zátěži pacientů. Na prestižních klinikách po celém světě je pravidelně používáno více jak 2000 těchto fantomů.

Fantom umožňuje v jednotivých modulech testovat následující parametry:

K fantomu lze jako volitelné příslušenství dokoupit podstavec pro snadné polohování fantomu na vyšetřovacím stole, polstrovanou transportní brašnu a software pro automatizované vyhodnocování studií fantomu.

Software analyzuje snímky fantomu a poskytuje přehledné, standardizované výstupy v podobě tabulek a grafů, které umožňují jednoduché srovnání parametrů jak u jednoho CT zařízení v čase, tak i mezi různými CT zařízeními navzájem.

 

CT fantom Gammex 461AHlavový/tělový CT fantom Gammex 461A

Modulární fantom z materiálu SolidWater® sloužící k testování kvality zobrazení na CT.

Součásti fantomu:

Testovací vložky jsou buď z homogenního tkáňově ekvivalentního materiálu (měkká tkáň, kost), nebo obsahují objekty pro kontrolu následujících parametrů:

 


(C) VMK-RTG 2014. Tuto webovou stránku pro Vás připravil a udržuje sbor firemních webmistrů.

Úvodní stránka