Digitální zobrazovací systémy

Uvažujete o digitalizaci Vašeho rtg pracoviště? Dodáváme ucelené systémy pro zpracování obrazu, čtení snímků a pořizování tiskových výstupů. Stačí si vybrat řešení odpovídající Vašim nárokům a finančním možnostem. Kontaktujte nás, rádi Vám s výběrem poradíme.

Nepřímá digitalizace

Počítačová radiografie (Computed Radiography, CR) je postup digitalizace rentgenového obrazu pomocí speciální paměťové fólie na bázi fosforu a čtecího zařízení, které latentní obraz na fólii převede na elektrický signál, z nějž se v počítači složí výsledný obraz. CR systémy jsou kompatibiliní se stávajícími rentgenovými přístroji, CR kazety mají stejné rozměry jako kazety filmové.

Přímá digitalizace

Digitální radiografie (DR) je princip snímání rtg obrazu detektorem zabudovaným přímo v rentgenovém přístroji. Na rozdíl od klasického systému film - fólie a nepřímé digitalizace (CR) odpadá veškerá manipulace s kazetami, snímek je digitalizován automaticky během několika sekund po expozici. Systémy DR obvykle nejsou kompatibilní se stávajícím vybavením.

 

Nepřímá digitalizace iCR 3600 Nepřímá digitalizace iCRco

V.M.K. je výhradním zástupcem americké společnosti iCRco (Innovative CR Company) v ČR. Systémy iCRco se vyznačují vysokou spolehlivostí, dlouhou životností paměťových fólií a vysokou rychlostí čtení obrazu. Mohou být provozovány jak samostatně, tak jako zobrazovací modalita v PACSu.

iCR 3600 - výkonný model s průchodností až 90 snímků za hodinu

iCr Chrome - nový kompaktní, cenově dostupný model s průchodností až 35 snímků za hodinu

 

CR kazety CAWO MMS CR-FLFS 
CR kazety CAWO MMS CR-FLFS

Kazety formátu 30×60 cm, 35×90 cm a 35×129 cm pro dvě, respektive tři CR paměťové fólie. Umožňují pořizovat snímky páteře a dolních končetin jedinou expozicí i na pracovištích vybavených nepřímou digitalizací. Plně kompatibilní se systémem iCR 3600. Více...

Unimat DRad 
Digitální rentgen UNIMAT DRad

Univerzální systém s jedním digitálním detektorem. Stativ s otočným ramenem a pojízdným vyšetřovacím stolem, 50 kW generátor, detektor 40×40 cm, automatický přenos expozičních údajů do počítače, pracovní stanice pro prohlížení, úpravu a archivaci snímků, DICOM kompatibilní. Více...

Logo xray-swiss

 

 
Diagnostické LCD monitory EIZO

Pro plné využití všech možností počítačové radiografie je třeba mít pro čtení snímků k dispozici monitor s odpovídajícími parametry rozlišení (počet pixelů), dynamického rozsahu (počet zobrazených stupňů šedi), jasu a kontrastu. Nabízíme Vám špičkové diagnostické monitory japonské firmy EIZO. Více...

Diagnostický monitor

 
Tiskový výstup

Ani při plné digitalizaci pracoviště se občas nelze obejít bez možnosti pořizování kvalitních reprodukcí snímku na film. Nabízíme Vám tiskárny Sony FilmStation UP-DF500 pracující s formátem 35×43 cm a Sony FilmStation UP-DF550 pro formáty 35×43 cm a 24×30 cm.


(C) VMK-RTG 2014. Tuto webovou stránku pro Vás připravil a udržuje sbor firemních webmistrů.

Úvodní stránka