Kontrola kvality zpracování filmů

Denzitometr VMK-ELGAD DT-110denzitometr VMK-ELGAD DT-110

Ruční, přenosný transmisní denzitometr pro měření optické hustoty filmových materiálů. Nemá vlastní zdroj světla, k odečtu je třeba zdroj rozptýleného světla (negatoskop). Má LCD displej, nulovací tlačítko, kalibrační obvod, vypínač, síťový adaptér. Vhodný ke všem bodovým měřením hustoty, ideální pro denní kontrolu kvality zpracování filmů na malých pracovištích.

software VMK-ELGAD QC 1.0
Program pro zpracování výsledků senzitometrických měření s ručním zadáváním měřených hodnot do PC. Vhodný pro použití zejména s denzitometry VMK-ELGAD a X-Rite 331. Počítá D-log E křivky a další senzitometrické parametry (minimální hustotu, index citlivosti, index kontrastu, průměrný gradient, maximální hustotu), porovnává s dříve naměřenými hodnotami, hlásí překročení stanovených tolerancí, kreslí měsíční přehledy časového průběhu sledovaných parametrů.

Denzitometr X-RITE model 301, 301/RSdenzitometr X-RITE model 301, 301/RS

Stolní transmisní denzitometr je považován za standard pro přesná měření optické hustoty rentgenových filmů a dalších černobílých filmových materiálů. Má LCD displej, nulovací tlačítko, možnost porovnávání hustot. Měří ve velmi širokém rozsahu optických hustot 0,00 – 5,00 OD (s 3 mm clonou). Vyměnitelné clony 1, 2 a 3 mm (možnost i 0,5 mm). Rozhraní RS-232 umožňuje přenos dat do PC nebo na tiskárnu se sériovým vstupem.

Denzitometr X-RITE model 331denzitometr X-RITE model 331

Velmi přesný přenosný transmisní denzitometr pro měření optické hustoty. Má vlastní zdroj světla, LCD displej, nulovací a odečítací tlačítko, kalibrační obvod, vypínač zamezující nežádoucímu vybití baterií během transportu, síťový adapter. Vhodný ke všem bodovým měřením hustoty (odečet na fantomech), ideální pro kontrolu kvality zpracování filmů na všech pracovištích. Měří v rozsahu 0,00 – 4,00 OD. Vyměnitelné clony 1 a 2 mm, 4 AA Ni-Cd nabíjecí baterie, síťový adaptér, ochranné pouzdro.

Denzitometr X-RITE model 390, 391denzitometr X-RITE model 390, 391

Denzitometr s motorickým posunem filmu a s automatickým odečtem všech 21stupňů senzitogramu. Měří v rozsahu 0,00 – 4,50 OD. Z naměřených hodnot počítá hlavní parametry kvality zpracování filmů: minimální hustotu, index citlivosti, index kontrastu, průměrný gradient, maximální hustotu. Model 391 je navíc vybaven pamětí, do které lze ukládat až 32 senzitogramů pro každý z až 12 vyvolávacích automatů. Lze provádět i bodová měření na fantomech. LCD displej, možnost přenosu dat pomocí rozhraní RS-232. Vhodný pro větší radiodiagnostická centra s více monitorovanými pracovišti. Síťový adaptér.

Senzitometr X-RITE model 394senzitometr X-RITE model 394

Jedno i oboustranně exponující senzitometr s volitelným spektrem osvitu i nastavitelnou délkou expozice pro modrocitlivé i zelenocitlivé filmy. Kompaktní, přenosný, s vysokou přesností a stabilitou.

Senzitometr X-RITE model 396senzitometr X-RITE model 396

Jednostranně exponující senzitometr s volitelným spektrem osvitu pro modrocitlivé i zelenocitlivé filmy. Kompaktní, přenosný, s vysokou přesností a stabilitou. Nahrazuje předchozí modely 334 a 393 a plně vyhovuje kalibračním požadavkům normy DIN V 6868-55.

Digitální teploměr GTH 175digitální teploměr GTH 175

Při měření teploty vývojky je vyžadována přesnost teploměru lepší než 0,2°C. Přesnost tohoto teploměru je 0,1°C. Snímač je pevně připojen k přístroji.

Digitální teploměr TM 99digitální teploměr TM 99

Přesnost 0,1°C, odnímatelný snímač (možnost použití pro více snímačů trvale umístěných v automatu), velmi rychlá odezva přístroje, osvit displeje, 9 V baterie.kit pro měření retence ustalovače

Zbytky ustalovače na filmu způsobují časem hnědnutí filmu, takový film nelze použít pro porovnávání vývoje onemocnění. Retence ustalovače je důležitý parametr kontrolovaný v rámci programu kontroly kvality na mamografických pracovištích.
Kit obsahuje chemický roztok a testovací proužek s různými stupni zabarvení podle množství zbytkového ustalovače. Zbytky ustalovače na mamografickém filmu nesmí překročit hodnotu 0,05 g na čtvereční metr.

  KL 18311 katalogový list - senzitometry, denzitometry, teploměry


(C) VMK-RTG 2014. Tuto webovou stránku pro Vás připravil a udržuje sbor firemních webmistrů.

Úvodní stránka