Chemikálie pro zpracování rentgenových filmů

Nabízíme velmi široké spektrum chemikálií určených pro všechny druhy rentgenových filmů a všechny typy vyvolávacích automatů od německé firmy TETENAL. Sortiment je doplněn chemikáliemi Foma.

chemikálie pro strojní zpracování

ROENTOROLL CRE     informace pro uživatele
Trojsložkový koncentrát. Univerzální vývojka s vyšší citlivostí zpracování a středním až vyšším kontrastem. K čerstvé vývojce je třeba přidat 20 ml startéru na každý litr objemu vyvolávacího tanku. Regenerace 50 až 75 ml na 1 film 35 x 35 cm. Balení pro 2 x 20 litrů.

startér
Startér pro všechny druhy vývojek kromě Roentoroll 25 a Roentoroll LI. Přidává se 20 ml startéru na 1 litr regenerátoru ve vyvolávacím tanku. Balení 1 litr.

SUPERFIX MRP     informace pro uživatele
Dvousložkový ustalovač pro všechny druhy vyvolávacích automatů. Utvrzující přísady chrání emulzi proti fyzikálnímu poškození během transportu filmu a zkracují dobu sušení. Ustalovač vhodný pro recyklaci. Regenerace 85 až 95 ml na 1 film 35 x 35 cm, zvýšená o 10 %, je-li podíl bezfóliových filmů vyšší než 5 %. Balení pro 2 x 20 litrů.

ROENTOROLL 25     informace pro uživatele
Dvousložkový koncentrát. Vývojka speciálně určená pro stolní vyvolávací automaty a automaty s tanky malého obsahu (např. Cawomat, Agfa Curix 60). Střední citlivost, vysoký kontrast. Vysoká stabilita. Není třeba startér. Doporučená regenerace 50 až 75 ml na 1 film 35 x 35 cm. Balení pro 12 x 2,5 litru.

SUPERFIX 25     informace pro uživatele
Jednosložkový ustalovač pro stolní vyvolávací automaty a automaty s malým objemem tanků. Utvrzující přísady chrání emulzi proti fyzikálnímu poškození během transportu filmu a zkracují dobu sušení. Teplota ustalování o nejvíce 1 až 2°C nižší než teplota vývojky, nejméně však 25°C. Regenerace 85 až 95 ml na 1 film 35 x 35 cm, zvýšená o 10 %, je-li podíl bezfóliových filmů vyšší než 5 %. Balení pro 12 x 2,5 litru.

FOMA LP-D
Regenerátor vývojky – třídílný kapalný koncentrát k přípravě vývojky (spolu se startérem FOMA LP-DS) a regenerátoru vývojky pro všechny druhy lékařských rentgenových filmů. Balení pro 20 litrů.

FOMA LP-DS
Startér k přípravě vývojky (spolu s regenerátorem vývojky FOMA LP-D) Přidává se 25 ml startéru k 1 litru regenerátoru přímo do vyvolávacího automatu. Balení 0,5 litru.

FOMAFIX + FOMAFIX H
Ustalovač s utvrzovačem – dvoudílný kapalný koncentrát. Balení pro 21 litrů.

 

chemikálie pro ruční zpracování

FOMA LP-T
Jednodílný koncentrát vývojky pro ruční zpracování všech druhů lékařských rentgenových filmů. Balení 5 litrů pro 20 až 25 litrů roztoku nebo 1 litr pro 4 až 5 litrů roztoku.

FOMA LP-TR
Regenerátor vývojky FOMA LP-T. Koncentrát 1litr pro 3 litry regenerátoru.

FOMAFIX
Jednodílný koncentrát ustalovače pro ruční zpracování všech druhů lékařských rentgenových filmů. Balení 5 litrů nebo 1 litr. Pracovní roztok rychloustalovače se připraví ředěním koncentrátu vodou v poměru 1:3 až 1:4, podle účelu použití.

FOMA DP
Dvoudílná prášková fenidon-hydrochinonová vývojka, určená k použití při ručním zpracování všech druhů lékařských rentgenových filmů. Balení pro 5 x 9 litrů roztoku.

FOMA DP-R
Práškový regenerátor pro regeneraci vývojky FOMA DP. Balení pro 5 x 4,5 litru roztoku.

FOMAFIX P
Práškový rychloustalovač pro ruční zpracování radiografických filmů. Balení pro 5 x 9 litrů roztoku.

 

chemikálie pro čištění vyvolávacích automatů

univerzální čistič tanků Tetenal
Používá se jak pro vyvíjecí, tak pro prací tanky. Doba čištění 10 - 15 minut při teplotě do 30°C. Balení pro 7 x 15 litrů roztoku, i jednotlivě.

čistič tanků Tetenal
Používá se jak pro vyvíjecí, tak pro prací tanky. Doba čištění 10 - 15 minut při teplotě do 30°C. Balení pro 7 x 15 litrů roztoku, i jednotlivě.

ALGENEX roztok
Velmi účinný přípravek proti mikrobiologickému znečištění (řasám, plísním, bakteriálnímu kalu). Přidává se do vodního tanku, nejlépe před delší odstavnou dobou (přes noc či víkend), 15 ml na 50 litrů vody, alespoň jednou týdně. Balení 1 litr.

ALGENEX tablety
Velmi účinný přípravek proti mikrobiologickému znečištění (řasám, plísním, bakteriálnímu kalu). Přidává se do vodního tanku, nejlépe před delší odstavnou dobou (přes noc či víkend), 15 ml na 50 litrů vody, alespoň jednou týdně. Balení 1 litr.

 
(C) VMK-RTG 2014. Tuto webovou stránku pro Vás připravil a udržuje sbor firemních webmistrů.

Úvodní stránka